Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej są bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za poświęcenie na rzecz zaledwie paru godzin dziennie. Warunki robią się być blisko idealne. Niestety coraz częściej wyraża się, że są to oszuści żerujący na naiwności drugich typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na bezpośrednią i odpowiednio płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to instytucja posiadająca się sprzedawaniem materiałów z drugiej dłoni i oferowaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te sprawiane są stuprocentowo przez internet, co czyni, że firma przedstawia się innowacyjnością i komponuje się do danych XXI wieku. Niestety przez rodzaj prac, który panuje, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na stronie na Facebooku Polskiego Lombardu ukazał się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez kobietami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zajęcie wtedy tworzy liczyć na pośredniczeniu w sprzedaży materiałów na Allegro. Jesteśmy więc wystawić materiał na sprzedaży, zadbać o dobry kontakt z mężczyzną, a kiedy transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety wykazuje się, że paczki te nie nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze przychodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na wczesny rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i trwa, że będziemy wytwarzać w korporacji o dobrej jakości. Gwarantują nam radę i ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu kobiet jest ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nigdy nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Polski Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać traktuje ta czynność, a same, czego się dowiadujemy wtedy toż, że do swoich posłań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Jest to sama możliwość pracy, jaka się na nim pojawiła. Obok niej, jesteśmy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie są ze sobą wiele wspólnego. Kobieta ta nie podaje również swojego nazwiska, co powinno wynosić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na aukcję materiałów na polskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, chociaż stanowimy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, a my, po przekazaniu im adresu do sprzedaże, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Okazuje się jednak, że klienci nigdy tych materiałów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się duży problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po własnej stronie. W kontakcie spośród obecnym, że sprzedajemy na indywidualnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której nabywcy mogą założyć rozmowę ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał swojej właściwości umowy. W przypadku, kiedy rzecz nie zostanie rozwiązana, pewno ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas poważne konsekwencję swoich zadań. Według kodeksu karnego, w współzależności od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na moment od 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard przejawiają się sprytem, gdyż w przypadku, gdy pod aukcją angażuje się ich człowiek, zatem on poniesie konsekwencje ich żyć. Więc to teraz my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, gdyż to przecież my sprzedajemy przedmioty, które nigdy nie dochodzą do kupującego.
Jak uchronić się przed oszustem?

Przede wszystkim, potrzeba być dużo ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie jest więc idealny przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je wspomniałam. Poza tym, w ogłoszeniu powinny stać zaprezentowane swoje cele. Trzeba myśleć na te propozycje, w jakich nie zostały podane fakty natomiast te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród tego typu oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale te konsumentów, którzy będę wybierali skorzystać z pomocy oszusta. Im częściej będziemy informować na policję tego typu ogłoszenia, tym chwila będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Opinia
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments