Test i recenzja – Samsung Galaxy Tab Active 2

Galaxy Tab – W tym artykule przeprowadzimy test tabletu Samsunga model Galaxy Tab Active 2. Określany jest jako tablet na niepogodę. Sprawdźmy, czy ma dobry wyświetlacz, bogate wyposażenie oraz jak pracuje system operacyjny.

Test i recenzja – Samsung Galaxy Tab Active 2

Cena jest tu dosyć wysoka 1700 – 2000 złotych za ośmiocalowy tablet to całkiem sporo. Otóż powodem takiej ceny jest to, że jest on przystosowany do zastosowań zewnętrznych (outdoorowych). Tak więc sprawdźmy czy tablet Samsunga jest wart wyłożenia takich pieniędzy. Zobaczmy co potrafi Samsung Galaxy Tab Active 2.

Samsung Galaxy Tab Active 2 1

Samsung Galaxy Tab Active 2 1

Tablet standardowo wyposażony jest w grube etui ochronne. Zmieści się w nim również dostarczony do niego rysik. Etui jest tak zaprojektowane, by tablet wytrzymał upadki z ponad metra wysokości. Galaxy Tab Active 2 lepiej leży w dłoni dzięki temu. Bez problemu można go trzymać w rękawiczkach. Także praca w rękawiczkach na nim nie sprawia żadnego problemu. Urządzenie wyposażone jest w trzy przyciski i rysik.

Zalanie wodą Samsunga Galaxy Tab Active 2 uchodzi na sucho. Krótka kąpiel w kałuży czy umywalce nie jest mu straszna. Należy tu podkreślić, że można na nim pracować nawet pod wodą,  oczywiście korzystając tylko z rysika. Producent gwarantuje, że tablet może przebywać w wodzie słodkiej do 30 minut, natomiast słoną wodę trzeba jak najszybciej  wytrzeć, bądź spłukać słodką wodą. Należy pamiętać o zamknięciu dokładnym tylnej pokrywy, w przeciwnym przypadku wilgoć i zanieczyszczenia mogą się dostać do obudowy.

Pod wspomnianą tylną pokrywą znajduje się akumulator, który jest wymienny. Jest on bardzo wytrzymały. Zasila on Galaxy Tab Active 2 przez 13 godzin intensywnej pracy i 39 godzin oszczędnej. Oprócz akumulatora pod tylną pokrywą znajdziemy gniazdo karty SIM oraz gniazdo na karty pamięci micro SD. Dobrze, że to ostatnie jest, ponieważ tablet ma wbudowanie tylko 16 GB pamięci własnej, z czego użytkownik ma dostęp do mniej niż połowy. Użytkownicy przechowujący swoje pliki w chmurze mają do niej zapewniony szybki dostęp poprzez Wi-Fi lub mobilnie przez LTE o prędkości 300 megabitów na sekundę. Oczywiście to ostatnie zależy od sieci naszego operatora i czy w danym miejscu taki sygnał jest możliwy.

Co do wnętrza Galaxy Tab Active 2, inżynierowie Samsunga postanowili go wyposażyć w ośmiordzeniowy procesor oraz 3 GB pamięci operacyjnej. Te parametry powinny zapewnić płyną pracę bez zacięć. Praktyka jednak pokazuje, że choć szybko urządzenie reaguje na polecenia to otwieranie dużego pliku pdf lub wiadomości e-mail trwa znacznie dłużej niż na innych urządzeniach. Porównuje tu z iPadem lub Samsungiem Galaxy S. Proces otwierania prawdopodobnie spowolniony jest przez to, że tablet ma przeznaczoną niewielką ilość pamięci na dane. Badania wydajności samego procesora wypadają dobrze. Samsung Galaxy Tab Active 2 jest znacznie szybszy niż inne dostępne tablety ośmiocalowe.

Niestety wyświetlacz ma trochę słabą rozdzielczość. Nie ma co chwalić się 1280 x 800 pikseli. Co prawda można obejrzeć film czy inny plik wideo na nim, ale kolory są wyraźnie blade i to może trochę przeszkadzać. Wyświetlacz ma światłość 505 kandeli, co powoduje, że jest jaśniejszy od innych urządzeń ośmiocalowych tego typu. Ten parametr jest ważny, gdyż urządzenie ma być głównie użytkowane poza domem.

Porównanie tabletów samsung

Podsumowując, Samsung Galaxy Tab Active 2 nie osiąga zawrotnych prędkości i nie posiada genialnych parametrów wyświetlacza. Wyposażenie jego też nie powoduje zawrotu głowy. Inne ośmiocalowe tablety mają tą samą wydajność, a są znacznie tańsze. Są one jednak za delikatne, by śmiało wyjść z nimi w plener. I tu wygrywa nasz Samsung Galaxy Tab Active 2, bo bez problemu wytrzymuje kąpiel czy upadek.

Czy Huawei M3 jest urządzeniem godnym polecenia

0 0 votes
Opinia
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments