Stellantis nawiązał współpracę z GlobalLogic w celu otwarcia centrum oprogramowania w Polsce

Zespół GlobalLogic rozszerza wsparcie dla Stellantis, tworząc dedykowane laboratorium, gdzie projektowane i wdrażane będą rozwiązania związane z pojazdami opartymi na oprogramowaniu.

GlobalLogic Inc., spółka należąca do grupy Hitachi i lider inżynierii cyfrowej, potwierdziła dzisiaj, że tworzy centrum oprogramowania dla motoryzacji w Polsce w ramach nieustannych wysiłków na rzecz umożliwienia producentom samochodów na całym świecie opracowywania pojazdów opartych na oprogramowaniu (Software-Defined Vehicles – SDV). Inicjatywa ta została podjęta w związku z trwającą współpracą ze Stellantis, który jako globalny producent samochodów i dostawca mobilności rozwija swoją platformę dla SDV. Nowa faza partnerstwa obu firm umożliwia Stellantis maksymalizację zdolności do ewolucji i dostarczania konfigurowalnych otwartych platform motoryzacyjnych.

Zgodnie z niedawnym raportem Goldman Sachs: „Wkraczamy w nową erę, w której SDV (rozwój motoryzacyjny zorientowany na oprogramowanie) określi, kto ma przewagę konkurencyjną w branży motoryzacyjnej”. Pojazdy nowej generacji polegają coraz bardziej na oprogramowaniu, aby zmniejszyć ich zależność od elementów mechanicznych, a tym samym wpłynąć na poprawę ogólnego wrażenia konsumenta – od jazdy po obsługę auta.

Stellantis, wiodący globalny producent samochodów i dostawca mobilności, wdraża platformy technologiczne nowej generacji, które wykorzystują istniejące możliwości connected vehicles – pojazdów skomunikowanych z otoczeniem, aby zmienić sposób interakcji klientów z samochodami. Ta transformacja przeniesie pojazdy Stellantis na otwartą platformę opartą na oprogramowaniu, która bezproblemowo integruje się z cyfrowym życiem klientów i znacznie rozszerza ich możliwości w zakresie dodawania innowacyjnych funkcji i usług za pośrednictwem regularnych aktualizacji OTA (over-the-air), dzięki czemu pojazdy pozostają nowoczesne, ekscytujące i zaktualizowane przez lata po ich zbudowaniu.

„W miarę pojawiania się nowych technologii cyfrowych infrastruktura wokół i wewnątrz naszych samochodów powinna dostosowywać się do oczekiwań kierowców” — mówi Tara Vatcher, Senior Vice President, Software Architecture and Development w Stellantis. „Dlatego ważne jest dla nas, abyśmy współpracowali z partnerem inżynieryjnym, który ma dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego. Zaangażowanie GlobalLogic w nasz sukces poprzez stworzenie tego nowego obiektu dowodzi, że dokonujemy właściwego wyboru, przedłużając naszą współpracę”.

GlobalLogic zapewnia Stellantis specjalistyczną wiedzę w zakresie oprogramowania, platform weryfikacji i walidacji, DevOps oraz integracji bezprzewodowej wspierając kilka platform aplikacji Stellantis. Systemy opracowane w ramach tego partnerstwa przyspieszają rozwój podstawowej platformy oprogramowania dla pojazdów Stellantis na całym świecie.

„GlobalLogic ma długą historię współpracy ze światowymi producentami z przemysłu motoryzacyjnego. Wykorzystamy tę wiedzę, gdy wraz ze Stellantis będziemy na nowo definiować wrażenia z prowadzenia pojazdu za pomocą rozwiązań cyfrowych. Ta współpraca odzwierciedla nasze ciągłe zaangażowanie w napędzaniu rozwoju branży w kierunku potężnych, opartych na oprogramowaniu, doświadczeń związanych z pojazdami” — mówi Ramki Krishna, Senior Vice President & General Manager, Automotive & Industrial Business w GlobalLogic.

 
Działania GlobalLogic w przemyśle motoryzacyjnym

Przemysł motoryzacyjny stoi przed wyzwaniem szybkiej i przystępnej cenowo integracji nowych technologii cyfrowych w pojazdach, aby zmienić doświadczenia konsumentów w bezpiecznym środowisku. Zespół wykwalifikowanych konsultantów motoryzacyjnych GlobalLogic ma bogatą historię współpracy z producentami pojazdów i ich ekosystemami w zakresie tworzenia niezrównanych rozwiązań elektronicznych w pojazdach, zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, zautomatyzowanych systemów jazdy, elektroniki kokpitu, nowoczesnych platform chmurowych i wielu innych. Dowiedz się, jak możemy pomóc w przyspieszeniu rozwoju twojej technologii motoryzacyjnej.

 

O GlobalLogic

GlobalLogic (www.globallogic.com) jest liderem w dziedzinie inżynierii cyfrowej. Pomagamy markom na całym świecie projektować i tworzyć innowacyjne produkty i platformy, a także budować ich doświadczenie we współczesnym świecie cyfrowym. Łącząc podejście do experience design i złożonych rozwiązań informatycznych z bogatym doświadczeniem w technologii danych, pomagamy klientom wyobrazić sobie, co jest możliwe, i przyspieszyć ich wejście w cyfrowy świat przyszłości. GlobalLogic dysponuje studiami projektowymi i centrami rozwojowymi na całym świecie. Dzięki temu możemy służyć bogatą wiedzą specjalistyczną klientom z branży motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, usług finansowych, opieki zdrowotnej i biotechnologii, przemysłu wytwórczego, mediów i rozrywki, produkcji podzespołów elektronicznych oraz technologicznych. Siedziba główna GlobalLogic znajduje się w Dolinie Krzemowej. GlobalLogic jest spółką należącą do Grupy Hitachi działającą w ramach Hitachi, Ltd. (TSE: 6501), która jako firma zajmująca się innowacjami społecznymi angażuje się w budowanie zrównoważonego społeczeństwa o wyższej jakości życia poprzez wprowadzanie innowacji za pomocą danych i technologii.

 

O Stellantis

Stellantis N.V. (NYSE / MTA / Euronext Paris: STLA) jest jednym z wiodących światowych producentów samochodów i dostawcą mobilności. Jej znane i kultowe marki odzwierciedlają pasję ich wizjonerskich założycieli i dzisiejszych klientów w ich innowacyjnych produktach i usługach, w tym Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep®, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram, Vauxhall, Free2Move i Leasys. Napędzani przez naszą różnorodność, wyznaczamy kierunek, w którym porusza się świat – dążymy do tego, aby stać się najlepszym, a nie największym przedsiębiorstwem zajmującym się technologiami zrównoważonej mobilności, jednocześnie tworząc wartość dodaną dla wszystkich interesariuszy, a także społeczności, w których działamy. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.stellantis.com.

0 0 votes
Opinia
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments