Rozwijające gry na Play Station 3

      Brak komentarzy do Rozwijające gry na Play Station 3

Play Station 3 Coraz młodsze dzieci chętnie oddają się wirtualnym rozrywkom, dlatego niezależnie od okazji, ciekawym prezentem dla dziecka może być jedna z gier na konsolę Play Station 3.

Rozwijające gry na Play Station 3 dla dzieci do lat 8.

Na rynku znajdziemy propozycje zarówno dla młodszych jak i dla starszych dzieci. Dla dzieci do lat 8 najlepszą rozrywką będą gry edukacyjne, bez elementów przemocy, ćwiczące zręczność, refleks oraz cierpliwość. Gry dostosowane są do różnych grup wiekowych, często opierają się na przygodach bohaterów z najpopularniejszych filmów animowanych czy też kreskówek. Jakie są obecnie najlepsze gry na Play Station 3 dla ośmiolatków? Poniżej przedstawiamy ranking najczęściej kupowanych.

Play Station 3Play Station 3

Play Station 3Play Station 3

1. Hohokum na Play Station 3
Ta propozycja to zręcznościowa gra platformowa, z której obsługą poradzi sobie każde dziecko. Gracz wciela się w niej w rolę węża, który wędruje po wirtualnym świecie, odkrywając jego tajemnice. Na swojej drodze spotyka wiele fantastycznych stworzeń, które przyłączają się do jego wędrówki. Gra posiada przyjemną ścieżkę dźwiękową, a jej producentem jest studio Sony Santa Monica.

2. DreamWorks Super Star Kartz na Play Station 3
W tej grze znajdziemy niemal wszystkie postacie z produkcji animowanych studia Dream Works. Jest to gra wyścigowa, w której wcielić możemy się w postacie z bajek, takich jak: Madagaskar, Potwory kontra obcy oraz Shrek. Komentatorem naszych wyścigów jest Król Julian. Gra posiada tryb jedno- oraz wieloosobowy (do 4 graczy jednocześnie). Znajdziemy w niej kilka rodzajów rozgrywki: wyścig z punktu A do punktu B, walka z innymi przeciwnikami oraz wyścig na czas. Z jej obsługą poradzą sobie dzieci w każdej grupie wiekowej.

3. Happy Feet Two: The Videogame na Play Station 3
Jest to rodzinna gra zręcznościowa, w której wcielamy się w bohaterów filmu animowanego Tupot małych stóp. Gra polega na wykonywaniu kolejnych zadań i konkurencji, zarówno w trybie jednoosobowym, jak i w wieloosobowych. Zadania to między innymi: zjazd na brzuchu, pływanie synchroniczne, taniec pingwinów. W grze rozwijamy umiejętności wybranych przez nas postaci oraz mamy możliwość rekrutowania innych pingwinów do swojej grupy. Na szczególną uwagę zasługuje także ścieżka dźwiękowa, która umieszczona jest w grze, ponieważ składa się z wielu światowych hitów.

4. EyePet & Przyjaciele na Play Station 3
Do obsługi tej gry niezbędny jest kontroler move, dlatego nie nada się dla wszystkich dzieci. Gra polega na opiece wirtualnym zwierzątkiem oraz jego przyjacielem. Za pomocą kontrolera move musimy wykonywać takie zadania jak: przewijanie, mycie, karmienie, rysowanie oraz zabawa z naszym wirtualnym zwierzątkiem. Z obsługą tej gry poradzą sobie wszystkie dzieci. Gra uczy dzieci cierpliwości oraz przede wszystkim opieki nad zwierzętami. Jest świetną alternatywą dla osób, których dzieci proszą o rzeczywiste zwierzątko, jednak nie do końca wiedzą, jakie obowiązki są z tym związane.

5. My Aquarium na Play Station 3
Ta gra jest świetnym elementem nauki o podwodnym świecie, ponieważ polega na hodowaniu różnych wodnych żyjątek. Do dyspozycji mamy 6 rodzai akwarium, w których możemy umieścić aż 40 gatunków wodnych zwierząt. Dzięki specjalnym, dedykowanym programom badawczym możemy obserwować ich życie oraz rozwój. Wszystkie zwierzątka należy odpowiednio pielęgnować oraz karmić. Oprócz tego, w akwarium możemy umieścić różne dodatkowe przedmioty, jak roślinność, kamyki oraz domki dla naszych podopiecznych. Gra jest nie tylko idealna do nauki dla dzieci, ale także jak typowy „zabijacz czasu” dla dorosłych.

6. Create na Play Station 3
Ta propozycja jest świetną rozrywką dla całej rodziny, a rozwija przede wszystkim wyobraźnię, zręczność oraz kreatywność jej użytkowników. Gra polega na tworzeniu własnego wirtualnego świata za pomocą dostępnych w niej narzędzi oraz kreatorów. Im bardziej nowatorskie oraz szalone są nasze pomysły, tym więcej odblokowujemy nagród takich jak: wcześniej niedostępne narzędzia czy materiały. Stworzone przez nas środowisko możemy uzupełniać o fantastyczne postaci. W grze nie znajdziemy żadnych ograniczeń, do dyspozycji mamy setki dostępnych materiałów w różnych wzorach i kolorach, a plansza naszego świata nigdy się nie kończy. Możemy w niej budować makiety całych miast, odwzorowywać tekstury planet czy tworzyć całkiem nowe środowiska.

7. Hasbro Family Game Night 3 na Play Station 3
Jest to trzecia już część kultowej już gry rodzinnej, która rozwija przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia. Możemy w nią grać zarówno w trybie jednoosobowym, jak i też w opcji wieloosobowej z innymi domownikami lub przeciwnikami znalezionymi w sieci. Gra składa się z pięciu planszy/scenariuszy:

Clue/Cluedo – wcielamy się w detektywa, który musi rozwikłać zagadkę morderstwa oraz znaleźć sprawcę,
Twister – gra działa na tej samej zasadzie co zwyczajny Twister,
Mouse Trap – gra polegająca na jak najszybszym dotarciu do mety oraz złapaniu myszy przeciwnika, zanim on to zrobi,
The Game of Life – gra jest zmodyfikowaną wersją pokera.
Różnorodność oferowanych scenariuszy sprawia, że każdy członek rodziny znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

8. Toy Story 3: The Video Game na Play Station 3
W tej grze możemy wcielić się w dwie czołowe postacie z filmu Toy Story: Buzza lub Chudego i razem z nimi przechodzić przez wszystkie filmowe przygody. Oprócz tego gra uzupełniona została w kilkanaście dodatkowych misji, wymyślonych specjalnie na jej potrzeby, aby nieco wydłużyć i urozmaicić rozgrywkę. Gra posiada dwa tryby: tryb opowieści oraz tryb Toy Box, w którym możemy samodzielnie podróżować po świecie zabawek, wykonując różne zlecenia przyjęte od innych bohaterów filmu. Gra wykonana jest w bardzo ciekawym stylu, w rozgrywkę wplecione zostały fragmenty filmu, które idealnie ją dopełniają.

9. Jak wytresować Smoka na Play Station 3
Ta gra także oparta jest na filmie animowanym o tym samym tytule. Gra pozwala nam na stworzenie własnego smoka, którego następnie musimy wytresować, przystosować do życia w środowisku oraz nauczyć latać. Gra posiada tryb fabularny oraz tryb wieloosobowy, w którym razem z przyjaciółmi możemy ścigać się na naszych smokach. Stworzone przez nas zwierzęta możemy uczyć wykonywania wielu akrobacji, które podczas wyścigów dają dodatkowe punkty.

10. Cars Race-O-Rama na Play Station 3
Tutaj do czynienia mamy z rozgrywką opartą na popularnym filmie animowanym Auta. Jest to gra wyścigowo-zręcznościowa, w której wcielić się możemy w wielu bohaterów tej animacji. Gra została mocno udoskonalona względem jej wcześniejszej części, auta wyposażone zostały w dodatkowe ulepszenia oraz nowe umiejętności. Gracz może je także spersonalizować według własnych preferencji, zmiana dotyczy między innymi: koloru lakieru, wielkości i rodzaju kół, felg, spojlerów oraz zderzaków. Rozgrywka polega na ściganiu się z innymi graczami lub komputerem, podczas wyścigów wykonywać musimy różne zadania oraz akrobacje. Na trasie czekają na nas gapie oraz fotoreporterzy, którzy robią nam zdjęcia.

0 0 votes
Opinia
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments