Przynęty boleniowe. Jak i kiedy stosować ten rodzaj przynęty ?

Przynęty wędkarskie istnieją od wieków. Są bardzo ważnym narzędziem dla rybaków i służą do połowu ryb. Można je podzielić na różne typy w zależności od ich funkcji i wielkości.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów przynęt wędkarskich, z których każda ma swoje unikalne cechy, które sprawiają, że nadaje się do określonych sytuacji wędkarskich i rodzajów ryb.

Czym Charakteryzują się Bolenie ?

Aspius aspius, tłumacząc na język potoczny Boleń to ryba, którą można znaleźć prawie we wszystkich regionach Europy środkowej. Można go napotkać także na terenach Uralu, północnej części Dunaju czy we wschodniej części rzeki Ren. Co ciekawe, występuje także podgatunek tej ryby, mianowicie Boleń Wędrowny. Natomiast ją można spotkać wyłącznie w okolicznych miejscach Morza Kaspijskiego.

Boleń należy do drapieżników i zaliczany jest do rodziny karpiowatych. Dorosłe osobniki maksymalnie osiągają średnie rozmiary. W Polsce wśród wędkarzy ten gatunek ryby zyskuje coraz większą popularność. Bolenia można łowić w średnich i dużych rzekach, ale na obszarach nizinnych. Młode Bolenie pływają w stadach. W momencie osiągnięcia ich pełnej dojrzałości stają się samotnikami. Bolenie polują na tzw. drobnicę.

Jeśli chciałbyś wybrać się na połów boleni, warto wypróbować metodę spinningową oraz użyć przynęt boleniowych.

Na co łowić bolenie ?

Na rynku czy w sklepach wędkarskich jest tyle rodzajów przynęt i nie wiesz, którą z nich wybrać na bolenia ? Z pewnością do połowu tego gatunku ryby przyda Ci się przynęta boleniowa. Przynęty te są szczególnie przeznaczone do połowu tych ryb.

Co je charakteryzuje ?

Różnorodność przynęt boleniowych jest bardzo szeroka. Różnią się one między sobą pod różnymi względami, mianowicie: kształem, kolorem, wagą, jakością wykonania, tworzywem itp. Przynęty boleniowe mogą mieć blaszkę, mogą być tonące, pływające. Mogą imitować wirujący ogonek. Przynęty tonące dzielimy jeszcze na: głębokotonące i płytkotonące. Można także zakupić błystki wahadłowe, które wykonane są z : niklu, mosiądzu czy miedzi. Jeśli mowa o kolorystyce to w tym aspekcie także jest o czym się rozpisywać. Mianowicie, wachlarz wyboru jest ogromny. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Przynęty boleniowe można znaleźć w bardziej kolorowych zestawieniach odcieni, a także z kolorach stonowanych. Niezależnie od swoich indywidualnych preferencji, na pewno każdy wędkarz znajdzie coś dla siebie.

Podsumowanie

Na rynku przynęt wędkarskich występuje wielu producentów i ich produktów. Z pewnością nie jest to łatwe zadanie wybrać tą odpowiednią przynętę dla siebie. Natomiast, specjaliści tej dziedziny, aby ułatwić podjęcie tego wyboru dokonali podział przynęt ze względu na gatunek ryby. Entuzjaści połowu ryb z gatunku Boleni zdecydowanie powinni sięgać po przynęty boleniowe.

0 0 votes
Opinia
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments