Pozycjonowanie sposobem na sukces strony internetowej

Pozycjonowanie – Każda strona internetowa, nie zależnie od tego jaki ma charakter, aby trafiła do wielu czytelników, musi być odpowiednio pozycjonowana. Jeśli zaniedbamy ten rodzaj aktywności, narażamy się na niepowodzenie w świecie internetu. Szczególnie ważne jest pozycjonowanie, jeśli mamy sklep online. Ludzie w większości wypadków otwierają linki znajdujące się na początku wyszukanych wyników. Jeśli zlecimy pozycjonowanie strony specjalistom, bądź sami będziemy to robić prawidłowo, nasza strona w wyszukiwarce zawsze pojawi się na początku listy. To sprawi, że będziemy mieli dużo wejść. Nie jest to jednak takie proste. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach konkurencja w świecie internetowym jest duża.

transkrypcja nagrań – Agencja Tłumaczeń Skrivanek

Pozycjonowanie sposobem na sukces strony internetowej

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie strony internetowej to proces złożony z kilku czynności. Jedną z nich jest optymalizacja kodu naszej strony. Aby zrobić to dobrze, musimy znać zasadę działania wyszukiwarek internetowych. Wyszukiwarki analizują kod danej strony biorąc pod uwagę tytuł, nagłówki, adres URL oraz słowa kluczowe.

  • Tytuł strony jest niezmiernie ważny. Dobrze jeśli jest unikalny i zbudowany z kilku członów dotyczących treści zawartej w naszej witrynie.
  • Nagłówek H1 jest najważniejszy. Pod nim powinny się znaleźć inne, mniej ważne nagłówki niższego rzędu oraz treści ich dotyczące. Należy trzymać się zasady, że nagłówek H1 jest na samej górze, a pod nim używamy np. H2, H3 itd. Nie stosujemy nagłówka H1 pod H2, H#, H4 itd. Wyszukiwarki(na przykład Google) szukając danej frazy, skupiają się głównie na słowach kluczowych umieszczonych pod H1.

Jeśli tworzymy serwis w technologii Flash, pozycjonowanie będzie droższe, trudniejsze i bardziej czasochłonne. Wyszukiwarki witrynę stworzoną w tej technologii widzą jako obrazek. W takim przypadku, mimo większych kosztów warto zlecić pozycjonowanie fachowcom.

Równie ważne w pozycjonowaniu jest katalogowanie. Polega na umieszczaniu w katalogach linków do pozycjonowanej strony internetowej. W sieci znajdziemy mnóstwo katalogów stron. Aby takie katalogowanie było skuteczne, zadbajmy o linki, które będą oznaczone odpowiednim słowem kluczowym, oraz o podporządkowanie do odpowiedniej kategorii. katalogowanie powinno być wykonywane systematycznie. Najlepiej zrobimy, jeśli będziemy umieszczać treści w katalogach częściej, ale w mniejszych ilościach. Zanim zdecydujemy się na konkretne katalogi, upewnijmy się, że są one regularnie moderowane. Czasami takie katalogi są płatne. Często jednak nie warto oszczędzać na katalogowaniu.

Kolejnym krokiem pomocnym w pozycjonowaniu strony internetowej jest stworzenie odpowiedniej strony zapleczowej, która będzie ściśle dotyczyła tematu strony głównej. Strona taka ma za zadanie linkowanie witryny, którą pozycjonujemy. Dla lepszego efektu warto stworzyć więcej takich podstron. W chwili obecnej możemy katalogować strony nie tylko ręcznie. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalnych programów komputerowych, które wykonają pracę za nas.

Autor:
Autorem artykułu jest Agencja Interaktywna www.GreenWeb.pl – specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym.
0 0 votes
Opinia
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
5 lat temu
Opinia :
     

Takie pozycjonowanie miało miejsce 10 lat temu, Jeśli autor artykułu wciąż działa w ten sposób, to nie wróżę długiej przyszłości, ani tym samym nie sądzę, żeby miał jakiekolwiek efekty.

Zgred
5 lat temu

Katalogowanie? Naprawdę? Ale to było jakieś 9-10 lat temu modne. Obecnie nie kataloguje się stron.

Zdrowie i Uroda
Zdrowie i Uroda
5 lat temu
Reply to  Zgred

No przecie autorem artykułu jest Agencja Interaktywna 🙂