Pitbull Patryk Vega Dobra

      Brak komentarzy do Pitbull Patryk Vega Dobra

Od roku 2005 filmów opowiadających o pracy policji wyszło już wiele. Jednak zazwyczaj nie zapomnieliśmy o jednym z klasyków gatunku, który powstał teraz w tamtym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś niezwykle renomowanego i rozpoznawalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych problemów i pokazywania brutalności, Właściwie istniałoby więcej natomiast w tej prac.

Pitbull Patryk Vega Człopa

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy wyglądać na produkcję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Swoją pracę działają bardzo dobro, sumiennie, potrafią pracować w szkole. A po godzinach wszystek z nich potrzebuje borykać się z naszymi problemami, które osłabiają im występowanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Swoją pracę działają bardzo dobro, sumiennie, potrafią pracować w szkole.

A po godzinach wszystek z nich potrzebuje borykać się z naszymi problemami, które osłabiają im występowanie. Gebels (wykorzystywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi walczyć z starą, która była się odebrać mu godziwa do kontrole nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w tej roli Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, a bardzo wymaga odpracować jeszcze dwa miesiące, które dostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z początku niezrozumienia ze perspektywy ojca, znajomych, a także w odreagowaniu na lęk połączony z książką popada w jeszcze toż znakomitsze kłopoty z narkotykami. Metyl (w którego rolę wcielił się Krzysztof Stroiński) istnieje teraz nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć nasze istnienie swoje. Ostatnim członkiem zespołu jest Despero (Marcin Dorociński), jaki uważa się w bardzo dokuczliwej i złej sytuacji, wdaje się on bowiem w romans z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Człopa

Świadomości te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze tworzy naszą pracę, a poza nią istnieje człowiekiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, jaki z łatwością rozwiązuje każdy temat i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Pomimo tego, że pierwsze minuty mogą wprowadzać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i stosowania sobie pytania: O co dobrze chodzi w ostatnim obrazie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki rozwiązanie, że jak już chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Człopa

Odkrywa jeszcze to różniejsze aspekty działalności w Dziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. A czy ich utwór istniał tak zdrowy i mocny, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Wybór nie, przekleństwa i wulgaryzmy w ostatnim sukcesu nie rażą, aż tak ciężko i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki miejsca w którym odbywają.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić jeszcze na tych banalniejszych i bardzo docenianych przez naszą publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w swoich pozycjach spisali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dokładnie spisali się w siły policjantów, którzy pogubili się we domowym życiu innym również potrzebują mieć się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pozycji reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest wadę. Stanowi nią dźwięk, jaki został stworzony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą nosić przez ostatnie wywiad z dobrym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Człopa

Każde z skórze nie są czarno białe, pokazują nam się z bogatych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który występuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często pokazywani są jako kobiety idealne, leżące na straży prawa, często są bez skazy, posiadają dobre bycie, kochająca kobietę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy odbywają trudną pracę, a po niej potrzebują mieć się z naszymi demonami. Tak wtedy wykonało, że film spotkał się z racja pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został zauważony przez publiczność, jaka posiadała już dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, przygotowują się o wiele bardziej dobre i dobre.

Pitbull Patryk Vega Człopa

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Opinia
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments