Pełne stypendium w USA

      Brak komentarzy do Pełne stypendium w USA

Jeśli chcesz studiować w USA i chcesz aby studia te kosztowały mniej niż w Polsce szukaj uczelni, która oferuje stypendium w formule full ride. Jest to stypendium pełne, które pokrywa wszystkie koszty studiów od czesnego, przez książki, akademik, po koszty przelotów.

Aby skorzystać z tej opcji trzeba spełnić łącznie kilka warunków ale dwa z nich są najistotniejsze. Po pierwsze trzeba dostać się na uczelnię, która oferuje tego typu pełne stypendium, po drugie należy w oparciu o dokumenty finansowe wykazać, że nie jest się w stanie ponosić tych wszystkich kosztów. Należy jednak mieć na uwadze, że część uniwersytetów informuje, że stosuje takie programy stypendialne, jednak przeznaczone są one tylko i wyłącznie dla Amerykanów. Czasami możesz spotkać się z innego rodzaju określeniem, a mianowicie full tuition. Warto dopytać o szczegóły i sprawdzić na wybranej uczelni. Biorąc zaś pod uwagę miejsca, jakie w światowych rankingach zajmują nasze rodzime uczelnie, warto poszukać uniwersytetów w USA, które oferują full ride. W ten sposób można bez ponoszenia kosztów studiowania spędzić cztery lata na uczelni, która mieści się w drugiej, trzeciej czy czwartej setce na świecie. Naszym zdaniem warto, szczególnie jeśli masz bardzo poważne ograniczenia finansowe, to w przypadku opcji full ride rzeczywiście może okazać się, że studiowanie w Polsce może być niemożliwe a w USA już tak. Jakkolwiek dziwnie to brzmi, to dla kogoś, kto musi na przykład sam finansować swoje studia, wyjazd do USA może okazać się jedyną możliwością na podjęcie nauki na wyższej uczelni.

Coraz popularniejszą formą udowodnienia swoich akademickich kompetencji jest przedstawienie innych niż SAT wyników egzaminacyjnych. Test SAT może sprawiać polskim uczniom wiele trudności. Część writting and reading wymaga wielomiesięcznych przygotowań, za to część maths dla polskiego absolwenta szkoły średniej powinna stanowić piece of cake. Matematyka na amerykańskiej maturze to jest polski poziom szkoły podstawowej. Jeśli zatem nie masz czasu na przygotowanie się do egzaminu SAT i wykręcenia odpowiedniego wyniku (najlepiej ponad 1200, 1400 pkt na 1600 możliwych), poszukaj uczelni oferującej test optional! W tej opcji będziesz mógł przedstawić swoje wyniki maturalne. Jeśli poważnie myślisz o studiach to zakładamy, że będą one przynajmniej dobre! Co w sytuacji, gdy aplikujesz we wczesnej sesji i jesteś w ostatniej klasie szkoły średniej? Są uczelnie, które zadowolą się predykcją Twoich ocen maturalnych. Porozmawiaj z nauczycielami i określ z nimi przewidywane wyniki swojej matury. Następnie przygotuj dokument, który podpiszą i opieczętują. Znamy skuteczne przypadki takich działań.

0 0 votes
Opinia
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments