Pakowanie z folią stretch – towarów, ubrań i prezentów!

Pakowanie z folią stretch  – Pakowanie, opakowywanie i jeszcze raz pakunki. Pakujemy w pracy, w domu. Pakują firmy i zwykli użytkownicy. Do tego zaś korzystamy z produktów, jak folia stretch, które są w stanie zapewnić odpowiednie zabezpieczenie, praktycznie dla dowolnych rzeczy, towarów, materiałów, produktów i wielu innych. Właściwości folii polietylenowej, która tak naprawdę została wynaleziona przez przypadek, decydują o jej szerokich możliwościach zastosowania. Dziś jednak skupiamy się na pakowaniu, które towarzyszy nam w życiu codziennym.

Pakowanie z folią stretch – towarów, ubrań i prezentów!

Dla przedsiębiorstw z branży transportowej

Transport i magazynowanie to dwie dziedziny, które łączą się nierozerwalnie. Zamówione produkty najpierw są składowane na magazynie i już tutaj potrzebują odpowiedniego sposobu przechowywania, by bezpiecznie doczekać się na swój transport. Firmy wykorzystują zatem właściwości folii stretch. Elastyczny produkt świetnie chroni poszczególne pakunki. Zarówno przed uszkodzeniami, jak i warunkami atmosferycznymi. Folia jest cienka sama w sobie, więc nie zabiera dodatkowego miejsca. Ponadto łatwo się ją dozuje, stosując dyspensery.

Na palecie układanych jest zwykle sporo opakowań, kartonów, które różnią się od siebie nie tylko masą, ale i kształtami oraz rozmiarami. Przy pomocy folii wszystkie elementy zostają „sklejone” i tworzą jedną całość. Zawartość foliowego „opakowania” nie przesuwa się w trakcie transportu. Można zaoszczędzić miejsce, ponieważ z powodzeniem zabezpiecza się wiele pakunków, ułożonych jeden na drugim.

Pakowanie z folią stretch 

Ryzyko uszkodzeń zostaje zminimalizowane, ponieważ folia sama w sobie jest odporna na przedziurawienia. Wykazuje wysoką trwałość, a owinięcie wybranych towarów kilkukrotnie, jeszcze bardziej zwiększa poziom ochrony przed uszkodzeniami. Ponadto folia stretch zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi, w tym warunkami atmosferycznymi. Pakunki nie przemokną w trakcie transportu podczas deszczowego czy śnieżnego dnia. Nie dostanie się do nich wilgoć czy zabrudzenia. Zawartość dotrze bezpiecznie do miejsca docelowego.

Pakowanie ubrań i prezentów? Czemu nie!

Przypomnijmy sobie, ile razy korzystaliśmy z rozciągliwej i elastycznej folii w domu? Czynimy to wielokrotnie, chociażby w kuchni, a zapominamy, że właściwości tejże folii wykorzystać możemy również podczas innych czynności.

Pakowanie spożywki nikogo nie dziwi, ale co z ubraniami lub prezentami? W przypadku tych ostatnich sytuacja wygląda podobnie, jak opakowywanie zamówionych towarów, które mają zostać przetransportowane do sklepu, marketu czy bezpośrednio do rąk klienta. Nasze prezenty są bowiem coraz bardziej wymyślne, fantazyjne. Zaskakują kształtami, stąd ich oryginalne opakowania także są coraz bardziej nieregularne, nieforemne i różniące się rozmiarami czy wagą. Jeśli pod ręką mamy elastyczną folię stretch, to różnorodne podarunki w oryginalnych opakowaniach, możemy owinąć właśnie folią. Później wybierzemy kolorowy papier czy torebkę prezentową, ale nie będziemy się martwić o to, że zawartość przedziurawi zewnętrzne opakowanie, które ma stanowić część estetycznego prezentu.

Folię możemy kolejno wykorzystać do pakowania ubrań. Stretch zastąpi tradycyjne worki próżniowe, bo ciasno owijając ubrania, „wypuszczamy” z nich powietrze i ostatecznie zajmują mniej miejsca. Przechowamy w ten sposób ubrania zimowe wyniesione na strych bądź schowane w pawlaczach, ale i zabezpieczymy je przed dostępem wilgoci, brudu i kurzu, które niekorzystnie wpływają na materiały ubraniowe.
Tę wspomnianą cechę folii – efekt niczym worka próżniowego, możemy wykorzystać szykując swój bagaż… do samolotu. Każdy kto miał okazję podróżować liniami lotniczymi, doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że liczy się nie tylko waga bagażu, ale i jego rozmiary. Owinięte folią stretch ubrania są nieco cięższe, ale na plus wypada oszczędność miejsca w walizce czy też bagażu podręcznym.

Szerokie możliwości zastosowania

Przed nami folia stretch – elastyczna, rozciągliwa, wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także przedziurawienia. Dostępna nie tylko jako przezroczysta, ale i w kilku kolorach, dzięki czemu opakowaną tak zawartość można uchronić przed wzrokiem osób postronnych.

To jej właściwości, czynią ją produktem o szerokich możliwościach zastosowania. Z potencjałem, by znalazła swoje miejsce nie tylko w prężnie działających przedsiębiorstwach, z dziedziny transportu, ale i w wielu innych.

Tego typu produkty znajdziesz na stronie https://opakowania24.eu/produkty/folia-stretch;46.html

 

0 0 votes
Opinia
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments