Najskuteczniejsze systemy bezpieczeństwa

Najskuteczniejsze systemy bezpieczeństwa – Włamywacze często mają ułatwione zadanie, gdyż nie w każdym budynku znajdują się alarmy. W domach jednorodzinnych mogą wejść przez okno na parterze, balkon, piwnicę. Stereotyp mówi, że działają oni głównie w nocy, jednak nie jest tak. Najwięcej włamań właśnie ma miejsce w dzień. Aby otworzyć zwykłe drzwi lub okno wystarczy zwykły śrubokręt. Zajmuje to kilkanaście sekund. Warto pomyśleć o założeniu systemu bezpieczeństwa w domu lub firmie, dzięki czemu zaoszczędzimy dużo stresu, a także nie będziemy ułatwiać zadania włamywaczom.

Najskuteczniejsze systemy bezpieczeństwa

Najważniejsze jest to, abyśmy nie trzymali zbyt dużych pieniędzy w domu. Z pewnością w alarm powinni zaopatrzyć się osoby mieszkające pod lasem, w ciemnych ulicach lub nie posiadające sąsiadów.

 

Rodzaje zabezpieczeń

Najskuteczniejsze rodzaje zabezpieczeń to:

  • zwykły system alarmowy – przewody przechodzą niemal przez wszystkie pomieszczenia w domu. Należy tak zamontować alarm, aby kable nie były widoczne, co nie zawsze jest łatwym zadaniem. Jest tak dlatego, że składa się on z wielu elementów takich jak: czujniki, detektory, sygnalizatory, manipulatory oraz centrali alarmowej. Założenie takiego alarmu najlepiej, gdyby odbywało się podczas remontu, gdyż wtedy łatwiej ukryć liczne kable. Po wtargnięciu intruza zostanie włączona syrena, a po kilku minutach zjawią się również osoby w firmy ochroniarskiej.
  • system bezprzewodowy – jest to droższy alarm niż zwykły, jednak założenie jest o wiele łatwiejsze. Trzeba być ostrożnym, gdyż fale łatwo zakłócić, a jeśli chcemy tego uniknąć to wiąże się z dodatkowym kosztem.
  • kamery – są bardzo dobrym pomysłem nawet jeśli włamywaczowi uda się wejść do domu i coś ukraść, później policja ma ułatwione zadanie i może bardzo szybko reagować, gdyż na kamerze zapisze się wygląd włamywacza.
  • okna oraz drzwi antywłamaniowe – wydłużą czas włamania, przez co intruz może zostać przez kogoś zauważony, poza tym często włamywacz nie posiada, aż takich umiejętności, aby otworzyć takie drzwi, więc po chwili rezygnuje.
  • tory podczerwieni – służą do ochrony wokół budynku. Nadajnik wysyła wiązkę promieniowania podczerwonego w kierunku odbiorników. Alarm zostaje wzbudzony w wyniku wykrycia intruza przez czujnik.
  • kraty – jeśli chodzi o budynek firmowy warto zaopatrzyć się w kraty, które uniemożliwią włamywaczowi wejście przez okno.
  • ochroniarz – w firmie warto zatrudnić osobę, która zajmie się bezpośrednio ochroną budynku, dzięki czemu właściciel będzie mógł skupić się spokojnie na pracy.

Co ostatecznie wybrać?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego na ile nas stać. Każdy rodzaj zabezpieczenia wiąże się z kosztami. Jednak warto zainwestować, aby czuć się bezpiecznie w swoim domu i nie narażać się na koszty związane w teoretycznym włamaniem. Warto pamiętać, że im więcej zabezpieczeń będziemy mieli zainstalowanych w domu, tym jest mniejsza możliwość, że coś zostanie nam ukradzione. Nie zawsze jesteśmy w domu, a wyjeżdżając gdzieś na dłużej dobrze mieć świadomość, że coś chroni nasz dom lub firmę.

Autor artykułu
Artykuł Najskuteczniejsze systemy bezpieczeństwa został przygotowany przez firmę asmex.pl – Profesjonale Centrum Zabezpieczeń.

 

0 0 votes
Opinia
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments