Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Potwierdzenie ciąży u kobiety jest przeważnie efektem przypuszczeń i podejrzeń przyszłej mamy o swoim stanie błogosławionym. Samo spotnienie miesiączki nie jest jednak tylko jedynym sygnałem, który wskazywałby ciąże. Lekarze ginekolodzy przeprowadzają też dodatkowe badania ,które umożliwiają potwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła mamusia chce dowiedzieć się o zajściu w ciąże tak szybko jak się tylko da. Jednakże pierwszym sygnałem poczęcia jest często spóźniający się okres. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej niż miesiąc po zapłodnieniu. I dopiero wtedy zalecane jest wykonywanie testów ciążowych. W innym razie nie będą one pokazywać prawdziwego wyniku.

Jeśli jednak pragniemy dowiedzieć się o poczęciu trochę wcześniej, będziemy mogli pójść się do ginekologa. Ten może zlecić badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon ten jest wydzielany w organizmie już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Za niska wartość hCG znaczy, że komórka jajowa nie zagnieździła się albo doszło do wczesnego poronienia. W przypadku jego za wysokiej wartości można mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Nim lekarz otrzyma wyniki naszych badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami zapłodnienia może również być rozpulchnienie pochwy a oprócz tego zasinienie a także rozpulchnienie szyjki macicy. Może wykonać również badanie USG dopochwowo. Poprzez takie badanie możliwe jest stwierdzenie ciąży od 4 tygodnia. Pierwsze badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to wyznaczony zostanie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Opinia
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments