Oryginalne druty oporowe Kanthal jak powszechnie wiadomo to stopy najwyższej jakości, które zachowują nie tylko równomierność przekrojów, ale również tolerancję oporności. Profesjonalne druty oporowe znajdują szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest uzyskanie bardzo wysokich temperatur. To właśnie z drutów oporowych produkowane są wszelkie elementy grzejne wykorzystywane w przemyśle, gastronomii albo w piecach wysokotemperaturowych.
Jakie są rodzaje drutów oporowych Kanthal?
W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się druty oporowe typu D, które wykonane są ze stopu FeCrAl. Druty tego typu bez żadnego większego problemu mogą pracować w temperaturze nawet do 1300 stopni Celsjusza. Producenci oferują zazwyczaj druty o średnicy od 0,03 mm do 16 mm. Dużym zainteresowaniem cieszą się także druty oporowe typu A1, APM i AF, które z kolei wykonane są ze stopu FeCrAl. Druty Kanthal typu A1 mogą pracować w temperaturze do 1400 stopni Celsjusza i 1420 stopni Celsjusza w przypadku APM. Opisując najpopularniejsze rodzaje drutów oporowych Kanthal warto wspomnieć także o typach Nikrothal, które wykonane są ze stopu NiCr i mogą pracować w temperaturze do 1200 stopni Celsjusza. Warto wspomnieć o tym, że druty tego typu nie posiadają w swoim składzie domieszek żelaza, dlatego też są drutami niemagnetycznymi, odpornymi na korozję. Druty Nikrothal mogą pochwalić się także większą wytrzymałością mechaniczną podczas pracy w wysokich temperaturach.
Dlaczego druty oporowe Kanthal są tak popularne?
Większość renomowanych producentów stawia na nowoczesne grzałki Kanthal, które znacząco przewyższają swoich konkurentów. Nowoczesne druty typu Kanthal są nie tylko bardzo mocne i niezawodne, ale również dość tanie, dlatego też tak wiele firm na nie stawia. Ich sporym atutem jest również to, że doskonale nadają się do stosowania praktycznie we wszystkich grzałkach. Z praktycznego punktu widzenia jedyną konkurencją dla drutów oporowych Kanthal jest chromonikielina, która zdecydowanie szybciej się nagrzewa. Jej kluczową wadą jest jednak to, że charakteryzuje się znacznie mniejszą elastycznością.
artykuł powstał we współpracy z https://www.gutex.pl