Jak samodzielnie zainstalować system operacyjny

Jak samodzielnie zainstalować system operacyjny – System operacyjny to program, bez którego korzystanie z komputera jest niemożliwe, gdyż jest to źródło i ster kontrolujący całym sprzętem komputerowym tworząc z niego jedną, spójną i razem działającą całość. Niestety korzystanie z komputera wiąże się z problemami z funkcjonalnością systemu operacyjnego, co jest wywyoływane działaniem wirusów, które prześladują nawet najostrożniejszych użytkowników komputerowych i uniemożliwia to dalszej prawidłowej eksploatacji sprzętu.

Jak samodzielnie zainstalować system operacyjny

Komputer zaczął odmawiać Ci posłuszeństwa i skutkuje to częstymi ścinkami i uniemożliwia Ci jego korzystanie? Nie wydawaj pieniędzy na jego naprawę i dowiedz się jak samodzielnie przeprowadzić reinstalacje systemu operacyjnego.

Z powyższych powodów co pewien okres, gdy nasz system operacyjny widocznie będzie odmawiał posłuszeństwa, co będzie skutkowało bardzo niskim komfortem użytkowania, należy przeprowadzić reinstalacje systemu — czyli tak zwany „format” dysku twardego, który jest niemożliwy bez ponownego „wgrania” oprogramowania zarządzającego komputerem. Aby przeprowadzić proces reinstalacji systemu należy:

1. Wyposażyć się w nośnik z programem instalacyjnym systemu operacyjnego, takiego jak pendrive, płyta CD, płyta DVD.

2. Ustawić rozruch komputera z nośnika zewnętrznego, aby tego dokonać:
-Wejdź w system BIOS płyty głównej, wybierając jeden z przycisków „F” widniejących na górze klawiatury, konkretny przycisk, który wymaga system BIOS, by go uruchomić, można znaleźć w instrukcji zawartej z płytą główną. Jeżeli użytkownik pozbył się instrukcji, można ją odnaleźć, wpisując model płyty głównej w wyszukiwarce internetowej.

3. Postępować zgodnie z poleceniami widniejącymi na monitorze, które wymaga instalator systemu operacyjnego — czyli przyciski „dalej”. W pewnym etapie instalator zażąda wskazanie partycji, na której ma zainstalować oprogramowanie. Partycja musi być całkowicie pusta, jeżeli taka nie jest można ją sformatować z wysokości instalatora.

Instalacja systemu operacyjnego pomimo powszechnego przekonania o trudności tego procesu jest bardzo łatwa i absolutnie nie wymaga powierzenia tego zadania serwisowi specjalizującego się w naprawie komputerów i zbędnej straty gotówki, ponieważ niemal każdy może wykonać to w zaciszu domowym.

0 0 votes
Opinia
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
5 lat temu
Opinia :
     

O ile jeszcze 10-kę czy tam ósemkę zainstalują sobie bez problemów, to starsze systemy już są bardziej problematyczne. Później dzwoni do mnie Pani z problemem,że nie ma internetu (pracuję jako serwisant u ISP) sprawdzam router zdalnie i widzę że się nikt nie podpiął, no i co się okazuje: Pani system owszem postawiła ale o sterownikach już nie wiedziała. Grafika chodziła na sterach windowsowych, dźwięk również. Niestety kart sieciowych już system nie wykrył….