Inwestowanie w pożyczki społecznościowe

Inwestowanie w pożyczki społecznościowe. Inwestowanie w pożyczki społecznościowe  to pewny i bezpieczny sposób na pomnożenie swoich pieniędzy w niedługim czasie.

Inwestowanie w pożyczki społecznościowe

Inwestowanie w pożyczki społecznościowe to dobry sposób inwestycji dla osób, których nie interesują długie lokaty bankowe z obecnie niskim oprocentowaniem na rynku, a także dla osób, które boją się inwestować swoje środki w ryzykowne fundusze oraz oszukańcze piramidy finansowe. Na rynku obecnie jest wiele możliwości inwestowania gotówki, jednakże niewiele z nich jest naprawdę pewne i bezpieczne. Warto zatem zapoznać się szerzej z tematem inwestowania w pożyczki społecznościowe.

Inwestorem w pożyczki społecznościowe może zostać każda osoba fizyczna. Jedynym wymogiem jest posiadanie ważnego dowodu osobistego i dokonanie rejestracji oraz przeprowadzenie podstawowej weryfikacji w serwisie.

Co to jest pożyczka społecznościowa?

Pożyczki społecznościowe polegają na tym, że klient, który ubiega się o taką pożyczkę, na czas spłaty swojego zobowiązania, przekazuje firmie TPW przedmiot zastawu, którego wartość musi przekraczać wartość udzielonej pożyczki. Jeśli klient przestanie spłacać swoje zobowiązanie, wtedy jego przedmiot zastawu zostanie sprzedany, a cały zysk z przedmiotu zostanie przekazany inwestorowi, który udzielił pożyczki społecznościowej. Dlatego nie ma możliwości, aby stracić swoje zainwestowane pieniądze. Inwestor udziela pożyczki w ustalonej kwocie pożyczkobiorcy za pośrednictwem platformy TPW.

Firma TPW jest pośrednikiem w udzielaniu pożyczek społecznościowych, dlatego  bierze na siebie wszystkie czynności, które są związane z weryfikacją, zabezpieczeniem, windykacją oraz ewentualną późniejszą sprzedażą zabezpieczonych przedmiotów. Jest to obecnie najpewniejszy sposób pomnażania środków, który zdobywa coraz więcej zwolenników.

Na czym polega inwestowanie w pożyczki społecznościowe?

Każdy, kto zdecyduje się na inwestowanie swoich pieniędzy w pożyczki społecznościowe, otrzymuje dostęp do specjalnej platformy internetowej. Tutaj dodawane są wszystkie wnioski o pożyczki społecznościowe. Inwestorzy sami wybierają sobie osoby, którym chcą udzielić pożyczki. Mają oni dostęp do wszystkich danych osób wnioskujących o pożyczkę, czyli o kwocie, jaka ich interesuje, do opisu przedmiotu zastawu czy też o oprocentowaniu. Po udzieleniu takiej pożyczki społecznościowej inwestor może cały czas monitorować jej spłatę poprzez swój dostęp do platformy. Wszystkie raty, które są wpłacane przez pożyczkobiorców, którym została udzielona pożyczka, są przelewane na indywidualne konto inwestora na platformie. Czas trwania pożyczki wynosi jeden miesiąc, jednakże istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki przez klienta w przypadku, kiedy klient nie posiada całej kwoty na spłatę pożyczki w terminie. W tym przypadku inwestor otrzymuje na swoje indywidualne konto bankowe miesięczny zysk z udzielonej pożyczki, którą przelewa pożyczkobiorca. Za każde przedłużenie terminu spłaty pożyczki, inwestor ma dodatkowy zysk. W przypadku, kiedy klient nie spłaci pożyczki, TPW przejmuje windykację, a także sprzedaż zastawionych przedmiotów. Inwestor w ramach częściowej spłaty pożyczki otrzymuje gotówkę, którą uda mu się windykować od klienta podczas trwania windykacji. Jednakże niezależnie od tego, jaki będzie wynik przeprowadzonej windykacji oraz procedury sprzedaży przedmiotów zastawu, po upływie 3 miesięcy firma TPW odkupuje umowę od inwestora w postaci cesji i przelewa pozostałą kwotę, która została niespłacona, a także zysk z inwestycji. Po odkupieniu pożyczki przez firmę TPW, proces pożyczki się kończy, a umowa zostaje dla inwestora zamknięta. Pożyczki udzielane są zazwyczaj w kwotach od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Kwota pożyczki zależy od wyceny zastawianych ruchomości. Inwestor może zainwestować dowolną kwotę, jak tylko znajdzie się pożyczkobiorca, który będzie zainteresowany taką kwotą pożyczki.

Ile możesz zarobić na inwestowaniu w pożyczki społecznościowe?

Zysk od jednej udzielonej pożyczki dla inwestora wynosi 4% od przelanej na pożyczkę kwoty.

Zarobek inwestora składa się także z:

– odsetek od udzielonych pożyczek,

– gotówki pochodzącej ze sprzedaży przedmiotu zastawu w przypadku braku spłaty,

– odsetek za nieterminowe spłaty pożyczek,

– opłat, które pożyczkobiorcy poniosą za przesunięcie lub wydłużenie ostatecznego terminu spłaty zobowiązania. W tym przypadku inwestor ma zysk za każdy przesunięty termin spłaty pożyczki przez pożyczkobiorcę.

Aby zacząć inwestować i stać się inwestorem w udzielaniu pożyczek społecznościowych należy skontaktować się z TPW. Są dwie możliwości:

-telefonicznie pod numerem 600 111 771,

– drogą mailową na adres inwestycje@tpw.pl, podając swoje dane oraz telefon kontaktowy. Koordynator serwisu TPW skontaktuje się z chętnymi i przedstawi ofertę owocnej współpracy.

Towarzystwo pożyczek wzajemnych forum

0 0 votes
Opinia
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments