Filtr przemysłowy jest urządzeniem, z którego korzysta się w wielu branżach. Jak działa ten sprzęt? Jak wybrać dobry jakościowo produkt tego typu?
Filtry przemysłowe
Filtry dają możliwość przeprowadzenia procesu filtracji. Opiera się on na rozdzieleniu składników mieszaniny gazu lub cieczy za pomocą przegrody porowatej, która zatrzymuje ziarna stałej fazy.
Wyróżnić możemy filtrację oczyszczającą oraz rozdzielającą. Procesowa filtracja natomiast jest szerokim obszarem, który obejmować może wiele rodzajów filtrów i wkładów filtracyjnych, które mają różnorodne zasady działania, przeznaczenie, budowę czy skuteczność oczyszczania.
Postawmy na najlepszą jakość
Filtry z pewnością powinny wyróżniać się bezawaryjny działaniem, skutecznością, długim czasem pracy oraz ergonomicznością. Za jakość z pewnością zapłacimy nieco więcej, ale dzięki temu inwestycja przyniesie pożądane efekty.
Producenci korzystają z coraz nowszych technologii podczas produkcji tych wyrobów, zwracają także uwagę na wymogi środowiskowe i zapobieganie zanieczyszczeniom maszyn.
Prawidłowo przeprowadzona filtracja jest niezbędna w wielu procesach produkcyjnych. Postawmy zatem na najlepsze rozwiązania, które pozwolą uzyskać oczekiwane efekty końcowe i najwyższy poziom optymalności.
Filtry przemysłowe – rodzaje
Filtr przemysłowy jest specyficznym produktem, który może przybrać formę filtru cieczy, filtru powietrza, czy separatora frakcji.
Te urządzenia można także podzielić z uwzględnieniem zastosowania w danej gałęzi przemysłu – inne filtry używane są przy odlewie aluminium, inne przy obróbce drewna. W zależności od tego przyjmują różnorodne zasady działania i odmienną budowę.
Czyste powietrze
Jednym z najpopularniejszych rodzajów filtrów przemysłowych są filtry powietrza, które wpływają na komfort ludzi i spełniają określone parametry. Mają one za zadanie oczyszczać powietrze, które jest potrzebne podczas pracy nie tylko maszynom, ale także ludziom. Uwzględniając przeznaczenie tych filtrów, podzielić je można na następujące grupy; filtry powietrza wylotowego, filtry powietrza wlotowego i filtry sprężonego powietrza.
artykuł powstał we współpracy z https://www.filtrowanie.com.pl