Agregaty prądotwórcze – jaki wybrać odpowiedni?

Generatory prądu to idealne rozwiązanie do zabezpieczenia dostawy energii, wszędzie tam gdzie potrzebujesz.

Agregaty inaczej generatory prądotwórcze jak sama nazwa wskazuje są to maszyny do generowania odpowiedniej ilości energii. Są przydatne szczególnie podczas awarii sieci elektrycznej czy również w miejscach gdzie jest cały czas zapotrzebowanie na prąd jak np. imprezy miejskie, czy miejsce specjalistycznej pracy.

Oczywiście wielu początkujących użytkowników zastanawia się jaki agregator wybrać i o jakiej mocy. Niestety na rynku nie ma sprecyzowanej odpowiedzi na to pytanie. Zdecydowanie inny agregator powinieneś wybrać dla zwykłego domu a inny jako zasilanie np. prac remontowych. W naszym artykule postaramy się nakierować w odpowiednie miejsce.

Odpowiednie zasilanie

Do wyboru mamy dwa rodzaje agregatów typu diesel i typu benzyna o odpowiednim silniku spalinowym. Istnieje również grupa agregatorów zasilana na gaz. Prądnica znajdująca się w generatorze wytwarza prąd, a dostępna energia jest dostarczana do podłączanych urządzeń. Im więcej urządzeń planujemy podłączyć tym bardziej powinniśmy zastanowić się nad mocniejszym agregatorem.

Wśród producentów uniwersalny agregat to taki o mocy około 30KW, który powinien sprostać podstawowym wymaganiom zarówno początkującym, jak również nieco bardziej zaawansowanym użytkownikom.

Odpowiednia moc

Podczas zakupu musisz wybrać również odpowiednia moc, które dostarczy odpowiedniej ilości mocy przerobowych. Podczas zakupu musimy przemyśleć ile maszyn chcemy podłączyć.

Moc agregatu ma decydujący wpływ na to czy uda nam się zasilić wszystkie urządzenia. Pamiętajmy również, że MOC agregatora powinna być większa niż suma mocy podłączonych urządzeń, warto zwrócić również uwagę na takie znaczenia jak moc rozruchowa i moc znamieniowa.

Odpowiednie napięcie

Ostatnią ważną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę jest napięcie naszego agregatu. Pamiętajmy, że generatory prądu muszą dostarczać prąd o rekomendowanych napięciach podobnych do urządzenia zasilającego w innym przypadku, generator może nie poradzić sobie z dostarczaniem prądu a w najgorszym przypadku doprowadzić do awarii urządzenia.

Przykładowo podstawowy Agregat jednofazowy, który jest wykorzystywany raczej w warunkach domowych posiada napięcie 230V, a generator trójfazowy posiada już prąd o napięciu często 400V. Agregat prądotwórczy trójfazowy jest głównie wykorzystywany na specjalistycznych budowach i miejscach pożytku publicznego.

Podsumowanie

Agregaty to użyteczne generatory prądu, które zdecydowanie można z sukcesem zastosować w każdych warunkach. Jeśli zależy Ci na ciągłej dostawie prądu np. w domu ponieważ masz wiele ważnych urządzeń elektronicznych, agregat jednofazowy wydaje się być tutaj idealną opcją. Natomiast jeśli potrzebujesz nieco bardziej zaawansowanych rozwiązań, idealnie sprawdzi się tutaj agregator trójfazowy np. na budowę, pracę remontowe czy zasilanie imprez.

Podstawowy agregat nowy od producenta możesz kupić już za około 5000 zł. Jednak bardziej zaawansowane generatory prądu to już ceny powyżej 10000 zł, jednak są warte swojej ceny. Zdecydowanie warto zastanowić się nad jego zakupem.

Źródło: Producent agregatorów prądotwórczych WA-TECH

 

0 0 votes
Opinia
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments